Baba Metal

Baba Metal Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Mağazası Adana / Çukurova 'dadır. Ürünlerimiz Türkiye'nin ve Dünya'nın her yerine, kargo ve diğer nakliye araçlarıyla, adresinize teslim edilir.Kalitenin ve güvenin adresi Baba Metal sizlere hizmet vermeye devam ediyor...Trendyol'daki Mağazamızda ürünlerimizi incelediniz mi ?Bilgi almak için Kurumsal, hızlı sipariş hattımızı arayabilirsiniz, whatsapp üzerinden mesajlarınızı bizlere ulaştırabilirsiniz...İlginiz için teşekkürler...

Fırın Ne Kadar Elektrik Harcar?

Endüstriyel firmalar için fırın, tamamıyla katma değer üreten tanımını içermektedir. Bu açıdan fırınlar, kullanıldıkları tüm işletmelerin katma değerlerini fazlasıyla üretir. Ticari amaçlı kullanılan bir fırının beklentisi yalnızca istenilen yemekleri pişirmesi değildir. Elektriği de nispeten az harcaması istenir. Çok fırınlı işletmeler açısından bile bir fırının kaybı demek verimlilik kaybı demektir. Çünkü, verimlilik düşünce firmanın kazancı da düşer. Bu durum her şeye olumsuz yansır. Endüstriyel fırınlar ev tipi fırınlardan çok farklıdır. Endüstriyel fırınlar işletme ihtiyacı kadar boyutlarda, yani ev tipi fırınlardan daha büyük imal edilir. Ancak kuşkusuz A+++ fırın tercih etmek, elektrik tüketimi açısından çok büyük önem teşkil eder. Bu doğrultuda, bir fırının 180 derece sıcaklığa ulaşabilmesi için yaklaşık 850 Wh elektrik tüketmesi gerekmektedir. Dolayısıyla, sıcaklık ne kadar yükselirse fırının elektrik tüketimi de o kadar artar.

2010 Yılında yapılan araştırmalara göre endüstiriyel fırınların elektirik tüketimi;

Fırın ve Diğer Araçlar Arasında En Az Elektrik Tüketen Ürünler Hangileridir?

Konveksiyon Fırınlar: İçerideki havayı gaz ve elektrik yardımıyla ısıtır ve bir fan desteğiyle, ısınan havayı fırın içine dağıtır. Bu durum da yiyeceklerin hepsinin ve her noktasının çok daha sağlam pişmesini sağlar. Konveksiyon fırınlar, daha hızlı pişirim yaparlar. En az enerji tüketen endüstriyel fırınlar olarak dikkat çekmektedirler. Dolayısıyla, piyasada en çok bulunan fırın çeşitlerindendir.

Deck Fırınlar: Yukarıdan aşağıya birden çok pişirme bölümü bulunan ısıtıcılarla aynı anda çeşitli yemekleri pişirebilen fırınlardır. Çoğu zaman pizza, ekmek ve çeşitli yiyecekler pişirilirken sıkça tercih edilmektedir. Nispeten daha az elektrik harcayan fırınlardır.

Taş Fırınlar: Dışı taştan yapılan ve dolayısıyla içindeki ısıyı çok iyi muhafaza edebilen Endüstriyel Fırınlardır. Taştan yapılması ve ısıtıldıktan sonra içindeki ısıyı uzun süre muhafaza edebilmesi nedeniyle çok az enerji tüketirler. Ancak, bu tip fırınlar türevlerine göre pahalı fırınlardır. Genellikle pizza pişirmek için tercih edilirler.

Konveyör Fırınlar: Genellikle fast food işletmelerinde kullanılan bir fırın çeşididir. Diğer fırınların aksine, basınçlı hava yardımıyla pişirim yapar. Lezzet ve görünüm açısından diğer tür fırınlardan biraz aşağı görünümlüdür. Dolayısıyla, hızlı pişirme isteyen ve lezzetin pek önemli olmadığı yerlerde kullanılması daha doğrudur. Elektrik tüketimi orta seviyedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

Scroll to Top